RS/FL
DS/FL/
A.net/FL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Gaither High School Track & Field and Cross Country - Tampa, Florida
you RUN the place
16200 N Dale Mabry Hwy, Tampa, Florida, 33618, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Rachel Cazares
Photos (
0
)
View
Videos (
8
)
View
News (
16
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
Videos
Upload Video
Athlete RSS Feed
Watch By Meet
Choose...
2015 - Disney Cross Country Classic (1)
2015 - Steinbrenner Invitational (24)
2014 - Steinbrenner Invitational (15)
2012 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (6)
2012 - flrunners.com Cross Country Invitational (2)
2012 - Golden South Classic (1)
2012 - Kowboy Track Invitational (6)
2011 - Deja Vu Invitational (2)
2011 - Florida FHSAA Outdoor State Championships (1)
2011 - Little Everglades Pre-State Invitational (2)
Folders
2010 / 2011 - (1 videos)
2011 / 2012 - (5 videos)
2012 / 2013 - (1 videos)
2013 / 2014 - (1 videos)
All Videos
Search
Girls Large Schoo l - flrunners.com Invitational 2012
Published by
joshkaradeema7
Sep 29th 2012, 8:21pm
Comments
flrunners.com Invitational
- Sep 28, 2012 to Sep 29, 2012
Chain of Lakes Park, 1311 N Us Highway 1, Titusville, FL, US, 32796
Timing/Results by:
Elite Timing And Event Management, Inc. - Orl
Womens 5k Large School XC
Bib#
Name
Yr
School
Time
Pace
Pts
1
Amanda, Spring
Northeast
19:18.00
1
2
Tubbs, Taylor
Sebring
19:34.70
2
3
Loder, Hannah
Matanzas
19:48.00
3
4
Farrow, Regan
Lake Howell
20:15.40
4
5
Tucker, Emma
Columbia (Lake C
20:30.30
5
6
Zeigus, Samantha
Columbia (Lake C
20:37.10
6
7
Hardcastle, Bethany
South Fork
20:38.80
7
8
Benoist, Chloe
Lecanto
20:39.70
8
9
Schroeder, Hannah
Sebring
20:43.30
9
10
Karr, Eliana
Winter Springs
20:44.10
10
11
Henry, Tabatha
Okeechobee
20:47.70
11
12
Cazares, Rachel
Gaither
20:51.10
13
Turk, Danielle
Oviedo
20:54.30
12
14
Scott, Laurie
South Fork
20:55.10
13
15
Farnsworth, Claire
Lecanto
20:56.60
14
16
Aguilar, Marianne
Archbishop McCar
20:58.70
15
17
Harmon, Kaela
East River
21:06.70
16
18
Bowden, Sara
Archbishop McCar
21:11.30
17
19
Sclafani, Alexandra
Martin County
21:15.40
18
20
Elkin, Emily
South Fork
21:26.40
19
21
Singer, Rachel
Winter Springs
21:27.90
20
22
Condon, Caroline
Northeast
21:28.90
21
23
Grant, Abby
Sickles
21:42.70
22
24
Byrd, Makayla
Sickles
21:45.80
23
25
Knight, Dina
Matanzas
21:47.10
24
26
Glavan, Kristin
Sickles
21:48.90
25
27
Mogg, Katie
Sickles
21:53.60
26
28
DeForest, Tinsley
Martin County
21:58.90
27
29
Darville, Kashia
Martin County
22:02.10
28
30
Williams, Abby
Columbia (Lake C
22:02.90
29
31
Butterfield, Brooke
Winter Springs
22:05.30
30
32
Sarduy, Jovanna
Archbishop McCar
22:15.20
31
33
Collins, Shannon
North Port
22:15.40
32
34
Armstead, Alexis
South Fork
22:20.80
33
35
Mayer, Kirsten
Sickles
22:23.00
34
36
Kelsey, Kristin
Winter Springs
22:23.30
35
37
Jones, Sydni
Columbia (Lake C
22:23.80
36
38
Malone, Julia
George Steinbren
22:25.30
37
39
Cobb, Elizabeth
Winter Springs
22:26.00
38
40
Amed, Salma
Sickles
22:26.60
39
41
Castro, Katherine
Viera (Melbourne
22:30.50
40
42
Bates, Celine
Sickles
22:31.20
41
43
Kroul, Chase
Matanzas
22:33.30
42
44
Garris, Lauren
George Steinbren
22:37.10
43
45
Hartman, Sarah
Sickles
22:39.20
46
Taylor, Richmond
Sickles
22:40.30
47
Martin, Ashlyn
Columbia (Lake C
22:40.50
44
48
Morse, Nicole
Columbia (Lake C
22:42.00
45
49
Jones, Ashley
Columbia (Lake C
22:48.00
46
50
Brahm, Hayley
Northeast
22:50.90
47
51
Charlotin, Michaelle
Columbia (Lake C
22:51.80
52
Harper, Lauretta
South Fork
23:00.80
48
53
Huynh, Nikki
Oviedo
23:01.70
49
54
Konecny, Sara
Oviedo
23:08.90
50
55
Renfro, Audrey
Martin County
23:09.00
51
56
Barfield, Elizabeth
Winter Springs
23:09.90
52
57
Feldhaus, Barbara
George Steinbren
23:12.40
53
58
Miller, Patricia
Oviedo
23:15.10
54
59
Partlow, Erica
George Steinbren
23:18.10
55
60
Turk, Marissa
Oviedo
23:28.00
56
61
Matthews, Daniella
George Steinbren
23:29.20
57
62
Wildgen, Isabel
Oviedo
23:30.10
58
63
Jeffreys, Natalie
Matanzas
23:31.40
59
64
Schelm, Jamie
North Port
23:36.40
60
65
Mattingly, Katie
Lecanto
23:36.90
61
66
Baldomero, Margarita
G Holmes Braddoc
23:37.20
62
67
dolan, kelsey
Viera (Melbourne
23:40.60
63
68
Baecher, Grace
Martin County
23:46.10
64
69
Harrison, Indya
Archbishop McCar
23:46.90
65
70
Quintana, Lexi
Archbishop McCar
23:47.00
66
71
Evans, Brianna
Matanzas
23:48.20
67
72
Figueroa, Jaylene
Oviedo
23:49.20
68
73
Henderson, Suzanne
Viera (Melbourne
23:49.20
69
74
Brenton, Rebecca
Lecanto
23:51.80
70
75
Joseph, Charity
Fort Pierce Cent
24:00.10
71
76
Murray, Caroline
George Steinbren
24:02.50
72
77
Shaw, Golda
George Steinbren
24:03.20
73
78
Cousins, Alexis
Winter Springs
24:09.50
74
79
Condon, Courtney
Northeast
24:17.70
75
80
Moore, Alexandria
Lecanto
24:17.90
76
81
Carrisquillo, Chelsea
George Steinbren
24:25.00
82
Schriver, Katherine
Martin County
24:25.20
77
83
Leili, Danica
Matanzas
24:30.90
78
84
Bowman, Morgan
Martin County
24:35.30
79
85
Villeneuve, Shay
Northeast
24:42.00
80
86
Scartozzi, Marisa
Martin County
24:46.30
87
Davis, Scarlett
North Port
24:49.20
81
88
Castelli, Ashley
Sebring
24:51.00
82
89
Hamilton, Alexis
Lecanto
24:52.70
83
90
Lewis, Hayley
Columbia (Lake C
25:02.50
91
Jenkins, Viandra
East River
25:02.90
84
92
Anchia, Emily
Archbishop McCar
25:05.50
85
93
Moreau, Katie
North Port
25:07.00
86
94
Crites, Alisha
East River
25:09.30
87
95
Estes, McKenzie
Viera (Melbourne
25:17.10
88
96
Caba, Joyce
G Holmes Braddoc
25:20.10
89
97
Vega, Ivette
Okeechobee
25:23.30
90
98
Golko, Annie
Martin County
25:27.00
99
Ellis, Brianna
Lecanto
25:30.90
91
100
Eshelman, Laura
Sebring
25:40.00
92
101
Madrigal, Maria
Fort Pierce Cent
25:41.10
93
102
McMurtry, Shea
George Steinbren
25:41.30
103
Valentin, Sherline
East River
25:41.30
94
104
Gil, Jessica
Fort Pierce Cent
25:42.40
95
105
Garcia, Linda
Fort Pierce Cent
25:49.30
96
106
Fraser, Ally
Martin County
25:58.00
107
Gazzaneo, Natalie
South Fork
26:00.80
97
108
Sandon, Joy
Lake Howell
26:01.50
98
109
Galindo, Natalia
G Holmes Braddoc
26:03.70
99
110
Marentes, Cassandra
Sebring
26:04.70
100
111
Lamb, Erin
Sebring
26:07.00
101
112
Manifold, Jessica
Viera (Melbourne
26:10.20
102
113
Stoll, Katherine
Sebring
26:18.60
103
114
Carbone, Megan
Lecanto
26:25.20
115
Slaten, Erica
Fort Pierce Cent
26:34.00
104
116
Huerta, Ana
Okeechobee
26:36.00
105
117
Heater, Charleigh
Okeechobee
26:47.40
106
118
McKee, Jasmine
Fort Pierce Cent
26:48.60
107
119
Moroz, Merisa
Fort Pierce Cent
26:50.00
108
120
Fleming, Savannah
Lake Howell
26:58.60
109
121
Amador, Yilen
G Holmes Braddoc
26:59.30
110
122
Hazzard, Sara
East River
27:00.50
111
123
Leonard, Nicole
Sickles
27:09.00
124
Militello, Maddie
Gaither
27:19.10
125
Mogavero, Taylor
South Fork
27:27.30
112
126
Carr, Violet
North Port
27:27.80
113
127
Stone, Amanda
Pine Ridge
27:29.20
114
128
Celestini, Jessa
Viera (Melbourne
27:34.40
115
129
Tesalona, Kelsey
Fort Pierce Cent
27:38.20
130
Mikluscak, Kelsey
Lake Howell
27:38.30
116
131
Altzner, Angela
Viera (Melbourne
27:41.00
117
132
White, Ashley
Sebring
27:50.90
133
Pyles, Christen
Sebring
27:51.60
134
Borja, Rosa
Okeechobee
27:59.20
118
135
Place, Katelyn
Lecanto
28:33.70
136
Gomez, Valeria
G Holmes Braddoc
28:38.90
119
137
Muller, Alexis
Okeechobee
28:50.50
120
138
Gregorczyk, Alexis
East River
28:56.70
121
139
Nickerson, Caroline
Lake Howell
29:00.10
122
140
Castenada, Crystal
Okeechobee
29:10.60
123
141
Greca, Gabriella
East River
29:27.00
124
142
Ozuna, Skyler
Viera (Melbourne
29:45.50
143
Eastburn, Alexis
Viera (Melbourne
29:59.60
144
Maldonado, Elisa
Okeechobee
30:06.30
145
Macias, Lourdes
Fort Pierce Cent
30:10.10
146
Hempstead, Megan
Viera (Melbourne
30:16.80
147
Luviano, Sandra
Okeechobee
30:54.20
148
Kassie, Roy
Heritage (Palm B
31:01.60
149
Benedit, Natalie
G Holmes Braddoc
31:12.50
125
150
Krug, Hannah
Lake Howell
31:19.20
126
151
sebastine, taylor
Heritage (Palm B
31:24.80
152
Brand, Alexis
East River
31:25.70
153
Fenner, Madison
Pine Ridge
31:48.60
127
154
klien, paulina
Heritage (Palm B
32:03.80
155
Posey, Sydney
Pine Ridge
33:09.20
128
156
Sepulveda, Jazmin
Pine Ridge
34:52.20
129
157
Martini, Olivia
Heritage (Palm B
35:01.30
158
Rapp, Haley
Pine Ridge
35:22.80
130
159
Cabral, Itze
Fort Pierce Cent
35:48.00
« Videos attached to Meet: »
Abdin Fator- Sickles - flrunners.com Invitational 2012
Amanda Springs- Northeast - flrunners.com Invitational 2012
Anne Marie Blaney- UCF - flrunners.com Invitational 2012
Avery Lopez Belen Jesuit 2nd 15:13.20 - flrunners.com Invitationa
Boys Large School - flrunners.com Invitational 2012
Boys ROC Race Footage - flrunners.com Invitational 2012
Boys Small School Race Race Footage - flrunners.com Invitational
Cadi Rowe post race - Flrunners 13
Carlos Miranda Palmetto Ridge 1st ROC 15:07 - flrunners.com Invit
Emily Edwards Ft Myers 1st 17:43.80 - flrunners.com Invitational
Gates and Shearer post race ROC - flrunners.com Invitational 2012
Girls Large Schoo l - flrunners.com Invitational 2012
Girls Race of Champions ROC Race Footage - flrunners.com Invitati
Girls Small School Race Footage - flrunners.com Invitational 2012
Nikita Shah post race 2nd 17:48.50 - flrunners.com Invitational 2
Sam Schaffer- Viera - flrunners.com Invitational 2012
Troy Clark- MDB - flrunners.com Invitational 2012
Xavier Walton Titusville - flrunners.com Invitational 2012
Click here
for full results.
Hashtags
#distancepreps
184 shares:
flrunners.com Cross Country Invitational
,
Archbishop Edward Mccarthy High School Track & Field and Cross Country - Fort Lauderdale, Florida
,
Columbia High School Track & Field and Cross Country - Lake City, Florida
,
DyeStatFL.com
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Gaither High School Track & Field and Cross Country - Tampa, Florida
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
25
29
2014
15
4
2013
5
2012
15
10
2011
5
3
2009
1
Show 3 more
Hashtags
#distancepreps
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!